Weselna dekoracja kwiatowa - DIY

Na pewno nic nie dorówna pięknym kwiatowym dekoracjom na przyjęciu weselnym, przygotowanym przez profesjonalną florystkę/florystę. Ich prace robią wspaniałe wrażenie, sporo też jednak kosztują. Co zrobić, gdy Wasz budżet jest niewielki, nie chcecie wydawać oszczędności życia na kwiaty, ale jednak zależy Wam na takiej dekoracji (bardzo słusznie)? Przygotujcie ją sami, to nie takie trudne! :)

Na giełdzie kwiatowej w Waszej okolicy znajdziecie najróżniejsze kwiaty i rośliny, które kupicie w przystępnych cenach (to tutaj często zaopatrują się profesjonaliści). Kwiaty pakowane są w paczki po kilkanaście / kilkadziesiąt sztuk, w sam raz na udekorowanie wszystkich stołów. Bukiety przygotujcie dzień wcześniej - to dobry pomysł na spędzenie wieczoru z przyjaciółkami, które na pewno chętnie pomogą w przygotowaniach :) Bukiety schowajcie w chłodnym miejscu (w schowku, spiżarni, garażu) lub zawieźcie od razu na miejsce wesela - większość sal ma odpowiednie, chłodne pomieszczenie, w którym można schować delikatne rzeczy.

Tylko z jakich kwiatów skomponować bukiety? Najprościej zrobić je z róż lub gipsówki - pasują praktycznie do każdego motywu i są zawsze trafione na uroczystość ślubu. Warto jednak wybrać również inne piękne gatunki kwiatów i poszaleć z kolorem - aby to ułatwić, przygotowałam kompozycje zdjęć pełne inspiracji, każdą dopasowaną do wybranego motywu papeterii ślubnej. Spójrzcie na te śliczne bukiety, czy to nie cudowna dekoracja? :)

Jeśli macie pytanie o jakiś gatunek kwiatów, piszcie w komentarzach lub mailach.

Motyw cytrynowy

Źródło: Pinterest

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw cytrynowy

Motyw Great Gatsby

Źródło: Pinterest

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw Great Gatsby

Motyw jesiennego ogrodu

Źródło: Pinterest

Motyw leśny

Źródło: Pinterest

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw leśny

Motyw żeglarski

Źródło: Pinterest

Motyw ogrodowy

Źródło: Pinterest

Motyw Prowansji

Źródło: Pinterest

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw Prowansji

Motyw różany

Źródło: Pinterest

Motyw Toskanii

Źródło: Pinterest

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw Toskanii


CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top