Detale na Waszym ślubie, których nie możesz przeoczyć

Ślub to spory wydatek i tam gdzie można, warto poszukać oszczędności. Jest jednak kilka szczegółów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Ich wygląd i jakość może mieć wpływ na odbiór całej Waszej uroczystości. Zostaną one również upamiętnione na ślubnych zdjęciach, a te z kolei pozostaną pamiątką na zawsze. Warto więc pomyśleć o wszystkim wcześniej!


1. ZAPROSZENIA ŚLUBNE

Numer 1 w tym artykule, jakże by inaczej :) Bardzo często powtarzam, że zaproszenia ślubne są Waszą wizytówką i robią pierwsze wrażenie na Waszych gościach. Postarajcie się, aby ich jakość i wygląd mówiły same za siebie.

Dobra rada – Zamówcie zaproszenia u profesjonalisty, postara się o to za Was.

Dobra rada numer 2 – Aby zaproszenia pojawiły się na Waszych ślubnych zdjęciach np. w miejscu przygotowań razem z dodatkami ślubnymi, pamiętajcie zatrzymać jeden egzemplarz i mieć go przy sobie w dniu ślubu.

Motyw marmuru

2. BIŻUTERIA I DODATKI

Twoja biżuteria pojawi się na wszystkich zdjęciach w bliskim kadrze, jakie będziesz miała zrobione tego dnia. Niech jej piękno i subtelność pasują do rangi wydarzenia oraz podkreślają Twoją urodę i błysk szczęścia w oku :)

Dobra rada – mniej często znaczy więcej.

Dobra rada numer 2 – zwróć uwagę na wieszak, na jakim będzie wisiała suknia w czasie przygotowań. Ten detal na pewno pojawi się na zdjęciu!

3. PAN MŁODY

Panna Młoda wyglądająca jak milion dolców, a Pan Młody... tak sobie. Tak być nie może! To też jest jego wielki dzień, więc skupcie swoją uwagę również na jego wyglądzie. Niech przyszły mąż idzie do ślubu w garniturze dobrze dobranym, ładnie na nim leżącym i w odpowiedniej długości spodni oraz w dopasowanych do całości koszuli (jej model zależy od garnituru) i krawacie.

Dobra rada – Dobierzcie kolor dodatków Pana Młodego (krawat, kwiaty na klapie) do Waszego koloru przewodniego lub bukietu Panny Młodej.


4. KWIATY

Tak jak pisałam jakiś czas temu na blogu, nie musisz wydawać tysięcy złotych na pracę florysty, jeżeli nie masz dużego ślubnego budżetu, ważne aby pomyśleć o kwiatach jednak wcześniej (całość przeczytasz TUTAJ). Pomyśl o szczegółach poza samymi kwiatami, które mają ogromny wpływ na to, jak będą wyglądały. W jakich wazonach będą stały? Czy przy bukiecie ślubnym będzie wstążka? (W jakim kolorze? Satynowa czy matowa? A może jedwabna? Jak długa?). Czy będzie ona również na klapie pana Młodego? Jeżeli zlecasz komuś wykonanie bukietu ślubnego lub całej kwiatowej dekoracji, koniecznie ustal te szczegóły wcześniej.

Dobra rada – Im bardziej naturalnie, tym lepiej.

Once Wed

5. OBRUSY I ZASTAWA

Nawet sposób ułożenia serwety na talerzu może zupełnie zmienić wygląd miejsca przy stole. Przetestujcie kilka rodzajów aranżacji stołu przed weselem, większość miejsc na to pozwala. Zwróćcie uwagę na takie detale jak ładne talerze, sztućce oraz szkło – szklanka i kilka rodzajów kieliszków dla każdego gościa. To jak i na czym jedzenie będzie serwowane na weselu ma ogromny wpływ na wrażenia gości. Czysty i wyprasowany elegancki obrus sprawi, że nawet skromny stół będzie wyglądał stylowo.

Dobra rada – Nawet najpiękniejszy stół będzie wyglądał źle, jeżeli pomiędzy kwiaty i zastawę wstawicie kartony soków i butlę z colą. Jeżeli to możliwe, soki przelejcie do dzbanków a alkohol i colę wstawcie do coolera z lodem.

źródło: pinterest.com

6. KRZESŁA

Krzesła to jeden z tych elementów wesela, które ogromnie wpływają na wrażenie całości. Jeżeli w miejscu wesela nie ma ładnych krzeseł, a Wy macie mały budżet, lepiej zainwestować pieniądze np. w ładne pokrowce na krzesła niż na wielkie bukiety na stoły. Uwaga! Oplatanie krzeseł strasznymi wstęgami z organzy w jeszcze straszniejszych kolorach zdecydowanie nie poprawia ich wyglądu – dla mnie to kicz.

Dobra rada – Pomyślcie o specjalnej dekoracji krzeseł dla Was. 

źródło: pinterest.com

7. ŚWIATŁO

Nie ma sensu wydawać pieniędzy na dekorację, której nikt nie zauważy :) Sprawdźcie, jak wygląda oświetlenie w miejscu wesela, gdy jest ciemno. Światło buduje klimat i tworzy piękne zdjęcia, zadbajcie więc o różne jego rodzaje – małe lampki, świece, światło punktowe, światło ogólne, lampy w ogrodzie.

źródło: pinterest.com

8. NUMERACJA I MENU


Papeteria na stole weselnym powinna korespondować z Waszymi zaproszeniami lub z kwiatami używanymi w dekoracji wesela. Absolutnie z niej nie rezygnujcie, ale dostosujcie jej ilość do swoich możliwości budżetowych. Poza funkcją dekoracyjną służy ona przecież pomocą Waszym gościom – jest więc ważnym elementem logistycznym tego dnia, zwłaszcza oznaczenia stołów i miejsc siedzących.

Dobra rada – Jeżeli nie możecie przygotować kart z menu dla każdego gościa z osobna, przygotujcie po jednym na każdy stolik. Możecie połączyć je również w jedna kartę z winietkami, każdy otrzyma wtedy swoje imienne menu :)

Motyw zimowej nocy

Motyw róży

Kocham to, co robię. Wierzę, że piękno tkwi w szczegółach. Każdy detal staram się projektować najlepiej, jak potrafię, gwarantując przy tym profesjonalną i życzliwą obsługę. To dla mnie zaszczyt, gdy Para Młoda wybiera Najpiękniejsze Zaproszenia na swój ślub.

Jeśli potrzebujecie projektu indywidualnego dla Waszej uroczystości, napiszcie maila na adres basia@najpiekniejsze-zaproszenia.pl.
Projekty, szczegóły oferty oraz formularz zamówienia znajdziecie na stronie internetowej najpiekniejsze-zaproszenia.pl

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top