Co wpisać na zaproszenia ślubne?

Data ślubu wyznaczona, miejsce wesela wybrane i zarezerwowane, suknia się szyje - czas zająć się zaproszeniami! Wymarzony wzór papeterii wybrany, tylko co teraz napisać? Tekst umieszczony na zaproszeniu ślubnym powinien być zwięzły i prosty. Wasi Goście muszą z niego uzyskać podstawowe informacje, czyli:

KTO ZAPRASZA? Wy, jako para, lub Wy wraz z rodzicami.

KTO JEST ZAPROSZONY? Jeśli zapraszacie małżeństwo, wpisujecie imię damskie, potem męskie, później ewentualnie dzieci, na końcu odmienione nazwisko. Jeśli zapraszacie parę, wpisujecie imiona i nazwiska obojga. Nawet jeśli nie znacie osobiście drugiej połowy koleżanki czy kuzyna, elegancko jest zapytać wcześniej o nazwisko, by wręczyć spersonalizowane zaproszenie, nie dla „osoby towarzyszącej”. Osobę towarzyszącą wpisujemy wtedy, gdy nasz gość nie wie jeszcze, z kim przyjdzie na Wasz ślub.  


Z JAKIEJ OKAZJI? Na uroczystość zaślubin, na uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. A może zawiadamiacie, że postanowiliście związać swoje losy sakramentem małżeństwa?

KIEDY? Podajcie dokładną datę (wraz z rokiem, jeśli wręczacie zaproszenia dużo wcześniej) i godzinę ślubu.

GDZIE? Zapiszcie nazwę oraz adres urzędu, parafii lub innego miejsca, gdzie będziecie brać ślub.

ZAPROSZENIE NA WESELE. Jeśli zapraszacie gości również na wesele, poinformujcie ich o tym po fragmencie zapraszającym na ślub, np. „Po uroczystości miło nam będzie gościć Szanownych Państwa na przyjęciu weselnym”. Tutaj podajecie nazwę oraz adres miejsca, gdzie przyjęcie się odbędzie. Jeśli chcecie, możecie również, na osobnej karcie dołączonej do zaproszenia, zamieścić mapkę dojazdu z miejsca ślubu na wesele.

PROŚBA O POTWIERDZENIE. Na sam koniec treści zaproszenia ślubnego możecie dodać krótką prośbę o potwierdzenie przybycia, wraz z Waszymi imionami i numerami telefonów, ewentualnie dodatkowo adresami e-mail. Ale pamiętajcie – nie wszystkie ciocie piszą maile ;) Możecie również, zamiast na zaproszeniu, umieścić tę notkę na osobnej karcie dołączonej do zaproszenia – RSVP (Répondez S’il Vous Plaît)


Najpiękniejsze zaproszenia - zaproszenie w motywie  różanym

 PERSONALIZACJA - DRUK CZY WYPEŁNIANIE RĘCZNE?

W dużej mierze zależy to od Waszego budżetu. Zaproszenia personalizowane, z ułożoną przez grafika treścią będą droższe, ale zdecydowanie bardziej eleganckie! (no chyba, że umiecie kaligrafować ;)) Treść zapisana pięknym krojem pisma, identyczna na każdym zaproszeniu ślubnym to klasa sama w sobie. Zaproszenie to przedsmak całej Waszej uroczystości – nie pozwólcie, by było byle jakie.

PREZENTY

Nie jestem zwolenniczką proszenia o prezenty w zaproszeniu ślubnym. Nawet w formie zabawnego wierszyka jest to według mnie nieeleganckie. Dołączenie takiej treści sugeruje gościom, że powinni Wam ten prezent wręczyć – a tak nie powinno być, nie po to ich zapraszacie, prawda? Myślę, że taka treść może powodować zakłopotanie części gości. Ci, którzy będą chcieli (i mogli!) Was obdarować, na pewno zapytają, co chcielibyście dostać (choćby dzwoniąc z potwierdzeniem przybycia, wiem z własnego doświadczenia!). Jeśli marzy Wam się coś konkretnego, na co mogłoby się zrzucić kilku gości, zróbcie listę prezentów którą np. wręczycie świadkom lub zamieścicie na stronie internetowej z informacjami o uroczystości (jeśli taką macie w planach).

DODATKOWE TREŚCI

A co w takim razie można zamieścić na zaproszeniu, poza główną treścią, by było w dobrym guście? Proponuję cytat z piosenki, która ma dla Was znaczenie, lub fragment wiersza o miłości. Niech tego dnia będzie pięknie i wzruszająco!


Jeśli potrzebujecie projektu indywidualnego dla Waszej uroczystości, napiszcie maila na adres basia@najpiekniejsze-zaproszenia.pl.
Projekty, szczegóły oferty oraz formularz zamówienia znajdziecie na stronie internetowej najpiekniejsze-zaproszenia.plNajpiękniejsze zaproszenia - zaproszenie w motywie Great Gatsby

CONVERSATION

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Back
to top