Zaproszenia ślubne - kiedy zamawiać?

O zamówieniu papeterii ślubnej należy pomyśleć, gdy data i godzina Waszego ślubu jest już znana, a miejsce wesela zarezerwowane. Kiedy macie pewność, że żadne z tych danych się nie zmienią – możecie wybierać Wasze zaproszenia. Najlepiej zabrać się za to już pół roku przed ślubem, by uniknąć niepotrzebnego stresu i szukania czegoś na szybko.

Realizacja Waszego zamówienia trwa do dwóch tygodni. Po akceptacji wyceny i wpłaceniu zaliczki zaczyna się proces projektowy. Wprowadzane są wtedy wszystkie dane które przekazaliście do zamówionych elementów papeterii ślubnej – trwa to do 7 dni. W przypadku projektów indywidualnych czas ten będzie nawet trzy razy dłuższy, do momentu wypracowania wersji, która się Wam podoba.
 

Po akceptacji ostatecznej wersji Wasze zaproszenia ślubne oraz pozostałe elementy papeterii idą do produkcji. Druk i skład papeterii trwa do 10 dni. Jeśli chodzi o projekty standardowe, najczęściej zamykamy się z całym procesem w dwóch tygodniach. Weźcie pod uwagę ten czas – Najpiękniejsze zaproszenia projektowane są z wielką starannością oraz dbałością o szczegóły i jakość. Nie da się ich zamówić i dostać tak szybko, jak często słabej jakości zaproszeń z aukcji ;)

Potwierdzenie obecności


Goście muszą mieć czas na dopasowanie swoich planów na ten dzień, a Wy na organizację, gdy znacie już ostateczną liczbę obecnych. Dlatego najlepiej wręczać zaproszenia nie później niż 3 miesiące przed ślubem, zwłaszcza w sezonie letnim, gdy goście planują urlopy i wakacje. Aby dostać informację zwrotną od gości o ich obecności (bądź nieobecności) na ślubie, dobrze jest załączyć odpowiednią informację na zaproszeniu lub na dodatku do zaproszenia – RSVP (Répondez S’il Vous Plaît). Informacja ta zawiera prośbę, by (najlepiej!) do konkretnej daty skontaktować się z Wami telefonicznie (najlepszy środek komunikacji, nie każda ciocia pisze maile ;) ) i potwierdzić swoją obecność. 

Najpiękniejsze zaproszenia - motyw leśny

Doręczanie zaproszeń ślubnych


W planowaniu zamówienia zaproszeń ślubnych uwzględnijcie czas, jaki poświęcicie na ich doręczanie - osobiście i pocztowo. Elegancko jest wręczać zaproszenia ślubne osobiście, jeśli tylko macie taką możliwość. W przypadku, gdy nie możecie się spotkać przed ślubem, bo Wasz gość np. mieszka za granicą, wyślijcie zaproszenie listem poleconym. Będziecie mieć pewność, że zaproszenie dotarło do adresata. Ważne, aby wszystkich gości zaprosić w formie pisemnej – nie przez telefon ani maila! Nawet tych gości, których zapraszacie tylko na samą uroczystość zaślubin.
 

Zaproszenia ślubne zamawiajcie przez formularz. Tam też możecie edytować wszystkie treści na wybranych przez Was elementach papeterii!

CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Czyli o zaproszeniach już wiecie. A jak z innymi tematami, bo jeśli chodzi o przygotowania ślubne to jest ich cała masa. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik kochani. Przydać się wam może również taki blog https://wedbook.pl/ , w którym różne tematy są opisane. Warto tam zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Back
to top